Vážení,
jak patrně již víte, obec Sedlec je aktivním účastníkem všech povolovacích řízení k velkým dopravním záměrům, které se mají realizovat v jejím katastrálním území či které mají na toto území bezprostřední dopad.
Jedním z takových záměrů je i plánované rozšíření (resp. přestavba) dálniční křižovatky - tzv. "MÚK Zdiby".
Bohužel, dokumentace předmětné stavby předložená ze strany ŘSD není příliš kvalitní a zejména příliš nedbá na ochranu stávající obytné zástavby v obci (zejména co do ochrany proti hluku a imisím v nejbližší obytné zástavbě - tj. především lokalitě "Nový Sedlec"). Navržená kompenzační opatření bohužel v této dokumentaci záměru takřka absentují.
Z tohoto důvodu jsme (v součinnosti s odborným týmem našeho spolku KORIDOR D8, z. s.) připravili podání na Ministerstvo životního prostředí, které jsme již včerejšího dne (tj. za dodržení zákonné lhůty) odeslali.
S úplným zněním našich námitek v daném řízení se můžete seznámit zde.
V úctě, s pozdravem a přáním hezkého víkendu,
Mgr. Luboš Kuklík
starosta
© 2026 Sedlec (Praha - východ), Kontaktovat webmastera, Mapa stránek, Prohlášení o přístupnosti
ANTEE s.r.o. - Tvorba webových stránek, Redakční systém IPO