image

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > STREET FOOD Klecany 2023

STREET FOOD Klecany 2023Datum konání:
21.10.2023

Zveme vás na první ročník akce STREET FOOD Klecany.

O tom, že street food nejsou jen hamburgery a hot dogy se budete moci přesvědčit v sobotu 21.října v Klecanech nedaleko Prahy. Na náměstí se uskuteční akce Street Food Klecany, kde bude připraveno tolik dobrot, až vám bude oči přecházet.

Ochutnáváte rádi speciality cizích zemí? Pak je pro vás letošní první ročník akce v Klecanech jako dělaný. Street food je v poslední době poměrně v oblibě. Pokrmy připravené na ulici které si můžete vzít jen tak do ruky a sníst je někde za pochodu, jsou v dnešní uspěchané době hodně populární. Typickým zástupce street foodu jsou burgery, každá kuchyně má nějaké své speciality, v nichž se odráží typické znaky kuchyně té které země a jsou v ní patrné místní chutě.

Připraveny pro vás budou pouliční speciality z mnoha zemí světa, od těch nejznámějších po ty méně obvyklé. Chybět nebudou samozřejmě burgery v mnoha podobách a variantách. Zavítat však budete moci i do dalších zemí, třeba do Indie, Mexika a dalších států Latinské Ameriky, Belgie, do Francie nebo až do Afriky. Ochutnáte pravé belgické hranolky, kukuřičné tortilly a tacos, křupavé červíky i italskou pizzu. V případě, že si nedokážete den představit bez nějaké sladké tečky, určitě vás osloví pravé francouzské makronky nebo španělské churros.

Po celý den vás navíc čeká bohatý doprovodný program po celý den - tetovací salon, kreativní dílny pro děti, malování na obličej, pletení copánků, tvoření pískem, dobový dřevěný kolotoč a další.

street food