image

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Námitky obce Sedlec k návrhu 3. aktualizace Zásad územního rozvoje Středočeského kraje

Námitky obce Sedlec k návrhu 3. aktualizace Zásad územního rozvoje Středočeského krajeVážení občané,

dovolujeme si Vás informovat, že dne 6. června 2022 proběhlo na Krajském úřadu Stč. kraje veřejné projednání návrhu 3. aktualizace Zásad územního rozvoje Středočeského kraje, která se bezprostředně dotýká i katastrálního území naší obce. Jedná se o nadřízený stupeň územně plánovací dokumentace (tj.: velmi zjednodušeně řečeno se jedná o „územní plán“ Středočeského kraje, nadřízený územnímu plánu naší obce). 

Vedení obce Sedlec je velice aktivním účastníkem všech řízení, které se týkají záměrů, jenž mohou potenciálně negativně ovlivnit kvalitu života obyvatel naší obce, jakož i životní prostředí.

Kvůli ochraně kvality života našich obyvatel a dále též ve veřejném zájmu na ochranu životního prostředí se vedení obce Sedlec rozhodlo (v zákonné 7 denní lhůtě od konání veřejného projednání) podat celkem 3 námitky k uvedenému návrhu aktualizace ZÚR SK. Tyto se týkají zejména plánovaného rozšíření stávajícího koridoru pro silnici I/9 (v úseku od Zdib na Líbeznice a dále).

Pro úplné znění námitek, které jsme odeslali na Krajský úřad Středočeského kraje, viz Přílohu č. 1.

Přílohou č. 2 je poté výřez z koordinační situace návrhu 3. aktualizace ZÚR SK.

 

V úctě a s pozdravem,

Vedení obce Sedlec

Příloha č. 1 - Námitky obce Sedlec

Příloha č. 2 - Výřez z koordinační situace návrhu 3. aktualizace ZÚR SK